Warsztaty kreatywnej twórczości

Uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach kreatywnej twórczości w ramach działań plastycznych pod okiem nauczyciela plastyki.

Zadaniem poszczególnych zespołów było zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie kreacji przez modela-modelkę. Do wykorzystania uczniowie mieli szeroki wachlarz zgromadzonych materiałów co pozwoliło im na dużą fantazję. Pokaz opatrzony był muzyką, przygotowaną narracją i widownią.

Zajęcia dostarczyły uczniom niesamowitych wrażeń i emocji. Pobudzały wśród nich pomysłowość,  możliwości manualne, pozytywną rywalizację, wzajemne inspirowanie się, dzielenie doświadczeniem.

Uczniowie na poszczególnych etapach swojej pracy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wzajemnie zarażając się twórczym działaniem.

Dzięki temu powstały ciekawe autorskie kreacje.

Nie ulega wątpliwości, że nie wszyscy uczniowie w równym stopniu są w stanie myśleć kreatywnie. Dlatego nieszablonowe podejście do tematu pomaga pobudzić wyobraźnię oraz umiejętność twórczego myślenia, które rodzi nowe, ciekawe pomysły. Człowiek kreatywny generuje pomysły czyniące świat lepszym i piękniejszym.