logo1.jpg

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej 28 AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA. W tym roku hasło kampanii brzmiało “Myślę, więc nie śmiecę”.

Uczniowie wraz z nauczycielami spisali się na medal. Posprzątany został plac szkolny i teren wokół szkoły. Każda klasa miała swój obszar do sprzątania np. Klasa II sprzątała wkoło parkingu i okolice biblioteki. Uczniowie wzorowo i z pełnym zaangażowaniem podeszli do tej akcji. Nic nie umknęło oczom dzieciaczków.  Każdy najmniejszy papierek został zauważony przez nich i wrzucony do worka. Był to czas mile spędzony na świeżym powietrzu. Była to dla nich krótka lekcja z ekologii przypominająca, aby nie śmiecić, dbać o środowisko i przeciwdziałać wytwarzaniu nadmiernej ilości odpadów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

Magdalena Kryściak