Wspólne oglądanie filmów sposobem na integrację uczniów?. Tak – ale nie w kinie, tylko w szkole i najlepiej nocą. Klasa III postanowiła spędzić wieczór oraz noc z piątku 01.10 na sobotę 02.10.2021 r. właśnie w szkole. Uczniów zachęciła do tego perspektywa wspólnego spędzenia czasu z kolegami i koleżankami z klasy oraz z wychowawcą – p. I. Grondys i opiekunem p. K. Świegot.
Wspólny wieczór rozpoczął się od kolacji, po której uczniowie zorganizowali pokaz mody piżamowej, po którym wszyscy przenieśli się na ,,Magiczny dywan’’. Po wspólnych grach zespołowych, uczestnikom nocy przyszła ochota na dyskotekę, a następne na filmy.
Dzieci były zachwycone spędzeniem czasu w szkole “po godzinach”. Każdy mógł znaleźć jakąś atrakcje dla siebie. Trzecia klasa zmęczona, ale pełna wrażeń wróciła w sobotni poranek do domów, gdzie na pewno odsypiali nieprzespaną noc.
Noc filmowa to nie tylko zabawa i przyjemnie spędzony czas, ale też okazja do promowania i pogłębiania właściwych zachowań społecznych i kulturalnych, nauka współpracy, odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami.