Zobacz obraz źródłowy

W dniach 10 i 11 maja uczniowie klasy III poznali historię bohaterskiego psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce najpierw zawiadowcy, a potem jego rodziny i przyjaciół.

Jest bardzo mądry, wytrwały, szybko się uczy. Jeśli coś sobie postanowi, zmierza do tego konsekwentnie i nie rezygnuje. Jego największą zdolnością, która powoduje, że staje się sławny w całych Włoszech, jest umiejętność jeżdżenia pociągami - Lampo zawsze wie, do którego pociągu i kiedy wsiąść, by dostać się tam, gdzie chce. Wiele osób chce go z tego powodu odkupić od kolejarza, ale ten nie zgadza się sprzedać przyjaciela. Lampo ginie tragicznie pod rozpędzoną lokomotywą, ratując życie malutkiej córeczce kolejarza.
Prawdziwą historię Lampo uczniowie poznali czytając lekturę " O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego.  Na zajęciach technicznych wykonali pieska z ręcznika.

 Zdjęcia