Uniwersytet Dzieci w Klasie

W dniu 7 maja 2021 uczniowie klasy III uczestniczyli w wykładzie on-line „Jak porozumiewają się zwierzęta?” organizowanym przez Uniwersytet Dzieci w Klasie. Zaproszenie na w/w formę zajęć otrzymaliśmy jako nagrodę za przesłanie relacji z prowadzonych zajęć w ramach projektu „Jak odczytywać emocje ?”

Prowadząca Magdalena Jarzębowska w bardzo ciekawy oraz interaktywny  sposób opowiedziała uczestnikom o tym jak zwierzęta porozumiewają się min za pomocą dźwięku. Ptaki potrafią śpiewać, krakać, krzyczeć, piszczeć lub gwizdać, tańczyć.  Te wszystkie dźwięki zawierają informacje zrozumiałe dla danego gatunku.  Zwierzęta rozmawiają nie tylko za pomocą dźwięków. Ułożenie ciała to też informacja. Zdenerwowany pies lub kot jeży sierść. Wesoły pies macha ogonem. Zwierzęta rozmawiają za pomocą zapachów. Zapach może oznaczać, że zwierzę jest zakochane albo nie życzy sobie towarzystwa. Dzieci mogły w czasie wykładu uczestniczyć w zabawach ruchowych naśladując zachowania zwierząt wtedy kiedy tańczą lub chcą  się ukryć. 

ZDJĘCIA