opW marcu SKPCK ogłosiło zaprosiło uczniów i przedszkolaków do akcji "Opatrunek na ratunek". Celem jej było zebranie dla misyjnych szpitali i przychodni w Afryce jak największej ilości środków opatrunkowych (bandaży, gaz i plastrów, igieł i strzykawek, rękawiczek jednorazowych itp.). Tradycyjnie nie trzeba było długo namawiać przedszkolaków i uczniów klas I-III ( tylko oni uczyli się wtedy stacjonarnie w szkole i  uczęszczali do przedszkoli) do udzielania pomocy tym, których nie stać na wizytę w przychodni, czy leczenie w państwowych szpitalach. Zebrane artykuły zapakowane w wielkie pudło przekazaliśmy do Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" z siedzibą w Poznaniu, skąd zostaną wysłane do Afryki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jak zwykle pokazaliście, że można na Was liczyć.

opatrunek 2021