STRAŻAK SZKOŁA 1

 W dniu 19 kwietnia 2021r. z inicjatywy uczennic klasy 1 - Michaliny  i Kingi  oraz pod kierunkiem wychowawczyni, został przeprowadzony wywiad online ze strażakami - Panem Edwardem i Panem Janem.  Inspiracją do tego działania była omawiana lektura Czesława Janczarskiego ,, Jak Wojtek został strażakiem?", a także tematy o pracy strażaków i groźnych żywiołach. 

Uczniowie klasy 1 przygotowywali się do zadawania pytań, co dla najmłodszych uczniów naszej szkoły było dużym wyzwaniem. Panowie strażacy w obecności swoich wnuczek zaprezentowali stroje strażackie: galowy i koszarowy, opowiadali o trudnej pracy strażaków oraz wspaniale odpowiadali na pytania, nawet te bardzo wnikliwe.

Dzieci poprzez to działanie pogłębiły swoją wiedzę o jakże trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz sposobie zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach.

Ta niecodzienna lekcja z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczniów klasy 1.

Wychowawczyni klasy 1 wraz z uczniami składa serdeczne podziękowania Panom strażakom za poświecony czas, przekazaną praktyczną wiedzę, okazaną serdeczność i optymizm w tak trudnym dla nas wszystkich czasie.

Opracowanie: Grażyna Garnczarek