Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie wesoły, kolorowy i głośny. Przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę zgodnie ze starodawnym zwyczajem. Dzień rozpoczął się od pogadanki na temat wiosny oraz nauki piosenki z pokazywaniem „To już czas”, która bardzo spodobała się dzieciom. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, wykonywały zadania dotyczące wiosny oraz rozwiązywały zagadki. Przedszkolaki zostały również podzielone na dwie grupy – zimę i wiosnę – nastąpiło przeciąganie pór roku. Tym razem wygrała zima, ale mamy nadzieję, że nie na długo.  Jednak najbardziej oczekiwaną atrakcją dnia było wyjście na pochód wiosenny z kukłą marzanny. Przedszkolaki głośno nawoływały wiosnę i prosiły zimę o odejście z naszego kraju za morze. Część dzieci otrzymała instrumenty, na których głośno grały i krzyczały „odejdź zimo, przybądź wiosno”. Po spacerze wróciliśmy do przedszkola w celu samodzielnego wykonania kukiełek marzanny z drewnianych łyżek, skrawków materiałów oraz innych potrzebnych materiałów. Ten dzień był bardzo wesoły i wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły.

Zdjecia