Przedszkolaki z Popowic 15 czerwca wybrały się na pieszą wycieczkę do „Rancza” w Popowicach. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się zwierzętom mieszkającym w gospodarstwie, pogłaskać je a nawet nakarmić owieczki, które okazały się bardzo przyjazne i ciekawe dzieci. Starsze przedszkolaki miały również okazję skorzystać z przejażdżki konnej, która wymagała dużej odwagi i dyscypliny. Maluszki w tym czasie z opiekunem wybrały się na poszukiwanie i zbieranie jaj od kurek i kaczek hodowanych w Ranczo. Następnie dzieci mogły usmażyć samodzielnie kiełbaski na zorganizowanym przez obsługę ognisku. Cała wycieczka okazała się wspaniałą okazją do poznania zwierząt ich zwyczajów i środowiska życia. Po wszystkich zajęciach przedszkolaki wróciły zmęczone ale szczęśliwe do przedszkola.