Dnia 8 kwietnia (piątek) przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Popowicach wybrały się na Warsztaty Wielkanocne do Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach muzealnych, podczas których szczegółowo zapoznały się ze zwyczajami, obrzędami i tradycjami związanymi ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Ponadto samodzielnie  wykonały ozdoby wielkanocne w postaci pisanek, rozwijając swoje zdolności plastyczne oraz pobudzając wyobraźnię. Przedszkolaki z radością zaangażowały się w pracę co sprawiło wszystkim wiele radości. Po zakończonych zajęciach dzieci zabrały swoje pisanki do domu i nastąpił powrót do przedszkola. Przejażdżka autobusem była miłym akcentem dnia.

Kolejne warsztaty Wielkanocne odbyły się w naszym przedszkolu w Popowicach. Z wizytą przybyli do nas  goście z Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie.  Podopieczne wraz z opiekunkami pomogły wykonać przedszkolakom  wielkanocne zajączki ze skarpetek wypełnionych ryżem lub kaszą. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele emocji oraz radości z efektu końcowego wspólnej pracy. Zajączki wyszły wspaniałe, każdy z nich był wyjątkowy i inny. Panie ze Skrzynna wykonały wspaniałą pracę . Takie zajęcia mają na cele integrację dzieci z osobami samotnymi czasem niepełnosprawnymi, co wpływa korzystnie na kształtowanie postaw społecznie pożądanych. Serdecznie dziękujemy paniom za przybycie .

Życzymy aby te święta były pełne nadziei i wiary, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole , oraz smacznego święconego jajka. Życzą Przedszkolaki z Popowic wraz z wychowawcą.