17 listopada przedszkole w Popowicach odwiedzili ważni goście. Byli to funkcjonariusze policji z wydziału drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu, w domu i na drodze. Wizyta była także okazją do opowiedzenia przedszkolakom o ciężkiej służbie policjantów. Mundurowi przynieśli ze sobą specjalne znaki drogowe i  przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszani się po drodze. Dzieci doskonale rozpoznały znaki przejścia dla pieszych oraz znak sygnalizatora świetlnego. Przedszkolaki poznały także sprzęt policyjny. Funkcjonariusze przypomnieli  również numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich skorzystać. Dzieci i wykazały się dużą wiedzą w tym temacie. Mundurowi  przypomnieli najmłodszym, że policjant to przyjaciel wszystkich dzieci, który zawsze chętnie służy pomocą.

Zdjecia