Dzieci z Publicznego Przedszkola w ZSS im. Wł St. Reymonta w Pątnowie biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, który został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia.
W minionym tygodniu przedszkolaki na zajęciach samodzielnie piekły chleb, wyrabiały masło oraz twaróg z białego sera z dodatkiem szczypiorku, który pochodził z przedszkolnego ogródka, gdzie dzieci samodzielnie zasiały różnego rodzaju rośliny.

zdjęcia