26. maja nasze przedszkolaki odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Skałką" w Przybynowie. To malownicza wioska położona na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tu przeniosły się w czasie do XIX w. i zasmakowały kontaktu z naturą.

zdjęcia- gr młodsza

Na powitanie gospodarze przygotowali dla dzieci poczęstunek, po czym (w grupach) oprowadzili po ośrodku oraz zapoznali z okolicą. Podczas warsztatów robienia mydła dzieci dowiedzialy się o wiele o tym, skad pochodzi mydło i w jaki sposób było ono dawniej produkowane. Same wykonały małe mydełka z pachnącymi dodatkami. Na własnej skórze przekonały się, jak ciężko dawniej ludzie pracowali, robiąc zwykle pranie. Kolejno dzieci zwiedzily okolice kolejką "Jurajski Ekspress". Temu wydarzeniu towarzyszły wielkie emocje. Dalej nasi mali turyści udali się na zwiedzanie zwierzyńca. Wsród tego imponującego prywatnego ZOO mogły zobaczyć okazy takie jak lamy, wielbląda, kozy, kaczki, kangurka, osły, białego daniela i pawie. Nastepnym punktem wycieczki bylo zwiedzanie skansenu wsi jurajskiej – chaty pochodzącej z przełomu XIX/XX w. Tutaj przedszkolaki przekoanły się, jak wygladalo dawniej życie na wsi, z jakich narzędzi i sprzętów korzystali gospodarze. Na zakończenie dzieci zjadły ciepły posiłek i zmęczone i pełne wrazeń udały sie w drogę powrotną.