Z okazji Dnia Ziemi przypadającego na 22. kwietnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach mających na celu pokazać im, jak mogą dbać o planetę.

Z tej okazji przybyły dziś ubrane na zielono. Na początku wspólnie stworzyły plakietki "Przyjaciela Ziemi". Następnie zaśpiewały piosenkę "Ochroń Ziemię". Kolejno podczas zajęć przedszkolaki odczytywały oznaczenia na opakowaniach dotyczące ich przydatności do recyklingu; segregacji i biodegrowalności oraz oznakowania wyrobów z plastiku. Stworzyły kodeks ekologa pod hasłem "Ziemia jest moim domem. Dbam o nią!" Dzieci obejrzały też film promujący postawy proekologiczne i wspólnie z grupą młodszą wzięły udział w sprzątaniu najbliższego otoczenia.

Gratulujemy proekologicznej postawy!

PIOSENKA