21. marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki.

Dziś przedszkolaki podkreśliły swoją solidarność z osobami z zespołem Downa poprzez założenie kolorowych skarpetek "nie do pary". Akcja miała na celu budowanie tolerancji i świadomości u dzieci. Dowiedziały się one m.in., na czym polega wada genetyczna zwana trisomią 21. Pogadanki z nimi pokazały, że akceptują odrębność każdego człowieka. Rozumieją, że każdy ma swoje cele i pasje, i że każdy tak samo potrzebuje akceptacji i szacunku.

Nie tylko dziś -  solidaryzujmy się z innymi,  przełamujmy stereotypy i oswajajmy z odmiennością;)

Brawo przdszkolaki!