Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy :)

Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci, zachęcanie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Dzień ten zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.