Celem zajęć było kształcenie postawy koleżeństwa wśród dzieci, wzmacnianie pozycji dziecka poprzez pełną akceptację w czasie zabawy, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie, a także pogłębianie przyjaźni między dziećmi. Utworzyliśmy łańcuch przyjaźni i nastąpiło symboliczne przekazanie z rąk do rąk serduszka – symbolu przyjaźni, miłości, sympatii i dobroci.

A wszystko to odbyło się w rytm piosenki „Podajmy sobie ręce”. Dzieci wysłuchały wiersza A. Frączek pt. „Mój przyjaciel”, a następnie rozmawialiśmy na temat jego treści. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks Przyjaźni i nazwaliśmy cechy prawdziwego przyjaciela. Dzieci poszukiwały także połówek serduszek tak, aby powstało jednolite serce. Pamiętajmy, że „w przyjaźni tkwi siła”.