Uczymy innych

Drukuj
Kategoria: Szkoła z Klasą
Opublikowano Justyna Kiedos

Uczymy innych – lekcja z wykorzystaniem TIK

3. marca uczniowie klasy V i VI przygotowali dla młodszych kolegów z klasy IV lekcję na temat: W świecie mitów. Zajęcia odbyły się w pracowni komputerowej. Pierwsza z grup prowadzących zajęła się opracowaniem prezentacji w programie Power Point pt. Bogowie greccy i rzymscy. Przedstawili najważniejsze informacje o bogach, ich pochodzeniu, atrybutach, ikonograficzne wyobrażenia, itp. Kolejna grupa uczniów wcieliła się w bogów  i w ich imieniu dokonała autoprezentacji.

 

 

Uczniowie klasy V wystąpili w przygotowanych na tę okoliczność  odpowiednich strojach i ze stosownymi atrybutami. Zapoznali młodszych kolegów z  najciekawszymi  mitologicznymi opowieściami. Każdy z nich przygotował zestaw pytań do swojej prezentacji. Uczniowie korzystali z wideoprojektora, programu komputerowego Power Point. Obejrzeli 4min. film pt.: Mity starożytnej Grecji, korzystali z encyklopedii multimedialnej. Zdobyta przez młodszych uczniów wiedza została sprawdzona w konkursie ze znajomości  poznanych mitów oraz wiadomości na temat bogów greckich. Czwartoklasiści odpowiadali na pytania zebrane w formie losów w szkatułce. Jeśli któryś z uczniów nie znał odpowiedzi, pytanie przechodziło na kolejnego. W ten sposób wyłoniony został zwycięzca, który otrzymał laurowy wieniec.

Gratulujemy zdobycia zaszczytnego I miejsca uczniowi klasy IV - Kacprowi Polakowi. Gratulacje należą się również wszystkim prowadzącym i odbiorcom zajęć.

[      [    [

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Uczymy innych. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free