Szkoła z Klasą

Program Szkoła z Klasą od lat wspiera szkoły w przygotowywaniu młodych ludzi do życia w nowoczesnym świecie i w wychowywaniu ich na aktywnych obywateli, którzy chcą się uczyć i potrafią podejmować nowe wyzwania.

Od 2010 roku skupia się na mądrym i przemyślanym wykorzystywaniu technologii informacyjno­komunikacyjnych w codziennej pracy szkolnej. Rozwija u uczniów samodzielne i krytyczne myślenie, uczy odpowiedzialnie i z poszanowaniem praw autorskich korzystać ze źródeł, czytać ze zrozumieniem, analizować i selekcjonować informacje. Pomaga wykorzystywać wiedzę w praktyce i bezpiecznie korzystać z internetu. Uczy pracy zespołowej, współpracy ze społecznością lokalną, a także rozwija umiejętność wystąpień publicznych.

Szkoła z KlasąTo kompleksowy program wsparcia całej szkoły: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów, skierowany do placówek wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Nauczycielom proponuje ciekawe i skuteczne metody nauczania, a dyrektorów wspiera w niełatwym procesie wprowadzania zmian. Piąta edycja programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15) prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań.

Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu.

 

Zajęcia przyrodnicze

Drukuj
Kategoria: Szkoła z Klasą
Opublikowano Maria Graczyk

W dniu 24.11.2017r w godz. 10.00 - 10.45 i 10.55-11.40 zostaną zrealizowane zajęcia przyrodnicze z uczniami kl V przez M. Graczyk.

Festiwal Szkoły z Klasą

Drukuj
Kategoria: Szkoła z Klasą
Opublikowano Paulina Jurczyńska

18 czerwca po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Festiwal Szkoły z Klasą.

Czytaj więcej: Festiwal Szkoły z Klasą

Uczniowie uczą uczniów

Drukuj
Kategoria: Szkoła z Klasą
Opublikowano Barbara Siwuk

Uczniowie uczą uczniów!

6 marca 2015 roku w klasie IV a odbyła się niezwykła lekcja. W ramach  programu Szkoła z Klasą 2.0 uczniowie tej klasy realizują w II semestrze ścieżkę Uczymy innych. Trzy uczennice, które zdecydowały się podjąć prowadzenia lekcji dla kolegów z klasy , wspólnie z nauczycielem przygotowały lekcję języka polskiego z wykorzystaniem narzędzi Technologii Informacyjno- Komputerowej.

Czytaj więcej: Uczniowie uczą uczniów

Uczymy innych

Drukuj
Kategoria: Szkoła z Klasą
Opublikowano Justyna Kiedos

Uczymy innych – lekcja z wykorzystaniem TIK

3. marca uczniowie klasy V i VI przygotowali dla młodszych kolegów z klasy IV lekcję na temat: W świecie mitów. Zajęcia odbyły się w pracowni komputerowej. Pierwsza z grup prowadzących zajęła się opracowaniem prezentacji w programie Power Point pt. Bogowie greccy i rzymscy. Przedstawili najważniejsze informacje o bogach, ich pochodzeniu, atrybutach, ikonograficzne wyobrażenia, itp. Kolejna grupa uczniów wcieliła się w bogów  i w ich imieniu dokonała autoprezentacji.

 

Czytaj więcej: Uczymy innych

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - zajęcia w klasie I a

Drukuj
Kategoria: Szkoła z Klasą
Opublikowano Maria Graczyk

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w programie "SZKOŁA Z KLASĄ 2.0". W ramach tegoż programu realizujemy kolejne zadania. Jedno z nich metodą "Uczymy innych"wykonaliśmy 19.02.2015r. tzn. 3 uczniów z klasy IV b wcieliło się w rolę nauczycieli i prowadziło 2 godzinne zajęcia z kl. I a na temat "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"

 

 

Czytaj więcej: Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - zajęcia w klasie I a

Debata szkolna

Drukuj
Kategoria: Szkoła z Klasą
Opublikowano Paulina Jurczyńska

   W pierwszym semestrze programu "Szkoła z klasą" wszyscy pracowaliśmy nad stworzeniem szkolnego kodeksu 2.0. Najpierw odbyły się debaty klasowe, które przeprowadzili nauczyciele biorący udział w programie.

 

 

Czytaj więcej: Debata szkolna

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 "Szkoła z klasą". Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free