Bezpieczny przedszkolak i uczeń

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

18 września 2019 uczniowie i wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w spotkaniu ze st. sierż. M. Klonowską- policjantem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Spotkania zostały podzielone na cztery bloki: dla wychowanków przedszkola,  klas I-III, IV-V, VI-VIII. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych, uczestniczyli w ćwiczeniach.

 

Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tematem spotkania dla starszych uczniów była odpowiedzialność prawna nieletnich, oraz zasady zachowania  obowiązujące w  szkole i poza nią. Pani Klonowska wiele uwagi poświęciła cyberprzemocy i skutkom jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jakie postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo.  Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo -profilaktycznego naszej szkoły.

 

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Bezpieczny przedszkolak i uczeń. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free