Stanisław Kmiecik- gość specjalny

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

Znalezione obrazy dla zapytania stanisław kmiecik malarz
W dniu 9.05.2019  gościliśmy artystę, pana Stanisława Kmiecika, stypendystę Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami oraz jego żonę panią Monikę. Podczas spotkania  zaprezentował swój talent zebranym uczniom i nauczycielom. Mogliśmy podziwiać pokaz rysowania stopami. Małżonka artysty pani Monika Kmiecik  opowiadała o dzieciństwie, początkach pracy twórczej. Mówiła także o bieżącej działalności i zaangażowaniu w działalność charytatywną. 

Spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze, przeplatanej humorystycznymi rozmowami naszych gości . Uczniowie mogli zadawać pytania, na które zaproszony gość chętnie odpowiadał. W trakcie spotkania powstał piękny rysunek, które malarz podarował szkole. Pan Stanisław zrobił duże wrażenie na uczestnikach. Udowodnił, że poprzez wytrwałe dążenie do celu, można odnieść wielkie sukcesy a  niepełnoprawność to raczej tylko stan ducha, większym problemem jest ona dla ludzi sprawnych. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki, które artysta opatrzył autografem.                                                                                                           

Stanisław Kmiecik urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem. Stanisław lubi eksperymentować z innymi technikami malarskimi. Jest samoukiem. Artysta znany jest ze swoich spokojnych i bardzo dokładnych studiów budynków. Ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem który sam prowadzi nogami. Brał udział w rajdach samochodów terenowych 4x4. Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein-VDMFK należy od 1989 roku jako stypendysta a od 2005 roku został członkiem zrzeszonym. Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujące z VDMFK. W Polsce sprzedażą kartek i kalendarzy z motywami malowanymi przez niepełnosprawnych artystów jak i dbaniem o rodzimych twórców zajmuje się wydawnictwo A.M.U.N. z Raciborza - z którym współpracuje od początku jego działalności - od roku 1993. Jest znanym i wziętym malarzem. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo "Amun", jak i na bardzo licznych wystawach indywidualnych; w różnych miastach Polski, jak i za granicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością. Z okazji 50-lecia istnienia Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami w konkursie malarskim spośród ponad 500 prac nadesłanych z 60 państw praca artysty zajęła III miejsce. Jest to ogromny sukces twórcy AMUN-u i promocja Polski za granicą. Mieszka w Krakowie.

Nie istnieje nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić [...] -Oscar Wilde

 

Elżbieta Pęcherz

Zdjęcia

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Stanisław Kmiecik- gość specjalny . Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free