Spotkanie profilaktyczne

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

W dniu 8.05.2019 r uczniowie klas VI i VII wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, które poprowadził p. Dobromir Makowski założyciel fundacji "Młodzi dla Młodych" - raper, założyciel projektu "RapPedagogia", na które zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Samorządowych w Dzietrznikach.

Pan Makowski jest także pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach. Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem Domu Dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie stracił życia. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży iż można żyć inaczej.

Spotkanie ze względu na swoją formę stanowiło ciekawą alternatywę wobec tradycyjnych wykładów oraz prelekcji profilaktycznych. Pan Dobromir, odwołując się do bolesnych przeżyć osobistych, ukazywał do jakich tragicznych konsekwencji prowadzą narkotyki i alkohol. Przestrzegał młodzież przed bezwolnym uleganiem wpływom środków masowego przekazu. Zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Podkreślał, że każdy człowiek ma wartość, ważne jest, aby ją odkryć i nie pozwolić innym jej zniszczyć. Akcentował duże znaczenie rodziny w kształtowaniu osobowości. Bardzo poruszająca była osobista refleksja dotycząca jego rodziców. Mimo bardzo trudnych wzajemnych relacji okazywał im szacunek, który pozostał do dziś. Pan Makowski podkreślał, że należy zacząć wymagać od siebie, bo mamy tylko jedno życie i od nas zależy, jak nim pokierujemy i jacy będziemy. Przy pomocy prostych obrazów i dramy pokazał młodym ludziom prawdziwy sens życia, jego bogactwo, ale też jego kruchość.

ZDJĘCIA

 

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Spotkanie profilaktyczne . Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free