" NOE" - program profilaktyczny

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

 4 listopada 2019 uczniowie klas VI,VII,VIII z terenu Gminy Pątnów brali udział w programie profilaktyki uzależnień „NOE”. To program z zakresu profilaktyki alkoholowej, jego głównym zadaniem jest zapobieganie stratom, występującym z powodu nadużywania środków psychoaktywnych. Ogromnym atutem stały się poruszające, osobiste doświadczenia prowadzących: Joanny i Adama oraz wsparcie Małgorzaty, Wiktorii i Jakuba. Realizatorzy programu starali się unikać dydaktycznych pouczeń stwarzając jednocześnie  atmosferę ciepła i bliskości. Program składał się z trzech części. Prawdy–młodzież zobaczyła jak wiele powodów wskazują ludzie do tego, aby alkohol pić, a jak mało aby tego nie robić. Miłości- co potrzebne jest człowiekowi do szczęścia i jak alkoholizm to wszystko człowiekowi odbiera. Wolności–młodzież obserwowała dramę jak można odmówić w sytuacji nacisku grupy. W czasie każdej części programu uczestnicy mieli możliwość wysłuchania świadectwa realizatorów, na temat ich doświadczeń z chorobą alkoholową, były to bardzo poruszające historie, które ukazywały trudy walki z chorobą i współzależeniem, ale również dawały nadzieję, że  jest wiele osób i instytucji które mogą pomóc. Realizatorzy pozostawili zebranym adresy, pod które mogą do nich pisać, odpowiadali na pytania zadane na kartkach w czasie programu. 

Czytaj więcej: " NOE" - program profilaktyczny

PSYCHOLOG, TERAPEUTA UZALEŻNIEŃ

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

PSYCHOLOG - EMILIA CHŁÓDZnalezione obrazy dla zapytania psycholog

PUNKT KONSULTACYJNY W Zespole Szkół Samorządowych w Pątnowie

PIĄTEK 13.00-15.00

PUNKT KONSULTACYJNY w Ośrodku Zdrowia w Pątnowie 

WTOREK 15.00-17.00

TERAPEUTA UZALEŻNIEŃ TOMASZ WNĘK

PUNKT KONSULTACYJNY w Ośrodku Zdrowia w Pątnowie 

CZWARTEK 16.00-18.00

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

22 października 2019 roku dwoje reprezentantów naszej szkoły, uczniów klasy II uczestniczyło w eliminacjach powiatowego konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie, przeprowadzonego w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

Uczniowie najpierw wzięli udział w części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach np. na drodze, podczas zabawy w domu, na wakacjach czy przy spotkaniu z nieznajomym. Następnie w drugim etapie pokonywali tor przeszkód na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 1 w Wieluniu. Udział w tym konkursie był dla naszych zawodników wyróżnieniem , nie udało nam się stanąć na podium ale ze wszystkich sił staraliśmy się o jak najlepszy wynik.

 

Jutro jest................

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

W dniu 24 października w Kino-Teatrze  Syrena w Wieluniu uczniowie klasy VIII uczestniczyli w projekcie profilaktycznym pt. „JUTRO JEST… wtedy pochylisz się nad sobą”. Spotkanie z Panem Jarosławem Wajkiem było organizowane przez Komendę Powiatowej Policji w Wieluniu we współpracy min z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pątnowie.

Program artystyczny, w którym uczestniczyliśmy był od początku do końca stworzony przez Pana Jarosława Wajka, który swego czasu związany był z takimi zespołami jak: Oddział Zamknięty, Dżem czy Daab. Wokalista mówił i śpiewał nie tylko o tym czym jest nałóg i jaka jest cena wejścia w „sztuczne raje”, ale wskazał także ewentualną drogę wyjścia z problemów, na które jego zdaniem składają się: osobista chęć zmiany, miłość i wybaczenie (sobie i innym). Artysta podzielił się z widzami refleksją na temat problemu „samotności wśród ludzi”, wyniszczającego wpływu mediów, kreujących świat konsumpcji oraz zacierania granic moralnych.

CYBERPRZEMOC !!!

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

Znalezione obrazy dla zapytania cyberprzemocCo to cyberprzemoc?

Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.  Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!!! Do działań określanych jako cyberprzemoc zalicza się m.in:  

  • wyzywanie, straszenie poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu
  • robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody
  • publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają
  • podszywane się pod kogoś w Sieci

Pomimo, że akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, to potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę.

Czytaj więcej: CYBERPRZEMOC !!!

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 PROFILAKTYKA. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free