Bezpieczeństwo

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

 

3 października 2018 dzieci z przedszkola, uczniowie klas I-VI uczestniczyli w spotkaniu z sierż. Moniką Klonowską  policjantem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. 

Dzieci przypomniały sobie jak prawidłowo zachowywać się na drodze . Zaproszony gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, oraz ze strony osób nieznajomych, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Pogadanka miała charakter aktywny, funkcjonariuszka zadawała uczniom pytania dotyczące poruszanych problemów. Dzieci pokazywały jak prawidłowo przejść przez pasy, w jaki sposób wezwać pomoc ? Wykazały się znajomością telefonów alarmowych.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo

BIEG PO ZDROWIE

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Edyta Klimas

      W naszej szkole odbywa się "bieg po zdrowie", a zawodnikami są uczniowie klas czwartych. 

      Uczniowie klasy IV a i IV b od kilku tygodni biorą udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Program został  zainicjowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Rzecznika Praw Dziecka. 

Czytaj więcej: BIEG PO ZDROWIE

BEZPIECZEŃSTWO

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

 

Dnia 17.04.2018 r. uczniowie klas IV - VII oraz gimnazjum wzięli udział   w spotkaniu  z sierżant Moniką Klonowską , przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Głównym tematem spotkania uczniów klas IV-VI było bezpieczeństwo natomiast klas VII i gimnazjum zjawisko cyberprzemocy.

Czytaj więcej: BEZPIECZEŃSTWO

" Młodzi, rozsądni, trzeźwi"

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

W dniu 26.04.2018 w naszej placówce odbył się  gminny konkurs profilaktyczny pod hasłem „Młodzi, rozsądni, trzeźwi”. Rozpoczął się od powitania uczestników przez dyrektora placówki panią Dorotę Hanas, która podziękowała serdecznie za przyjęcie zaproszenia. Zaproszeni goście:pani Małorzata Grondys przedstawiła uczniom zasady korzystania z grup wsparcia oraz wskazała adres, pani Emilia Chłód opowiedziała o prowadzonym punkcie konsultacyjnym przy Urzędzie Gminy w Pątnowie.

Czytaj więcej: " Młodzi, rozsądni, trzeźwi"

Światowy Dzień Walki z AIDS

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

Bez względu na to jak się ubierasz,

Jakiej muzyki słuchasz,

Czy masz długie, czy krótkie włosy,

Gdzie mieszkasz i z kim się przyjaźnisz…

Bez względu na to, o czym marzysz,

I jaka czeka Cię przyszłość,

Daj sobie szansę na życie bez AIDS.

 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Walki z AIDS

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 PROFILAKTYKA. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free