Wszyscy wiemy, że owoców i warzyw nie sposób pomijać w diecie. Ze względu na zawartość m.in. składników odżywczych, witamin, błonnika pokarmowego, wykazują pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Ponadto biorąc po uwagę ich dostępnosć, możemy spożywać je przez cały rok.

W październiku pierwszoklasiści przystąpili do realizacji zadań z programu " Owoce i warzywa" oraz "Mleko w szkole", których celem było przede wszystkim propagowanie zdrowego odżywiania. W I semestrze dzieci poznawały kolorowy świat owoców i warzyw. Dowiedziały się o ich zawartości i dobroczynnym wpływie na zdrowie człowieka. Poznały piramidę zdrowia i zdrowego stylu życia. Z wielkim zaangażowniem wykonały prace plastyczne ilustrujace poznawane treści. Na kolejnych zajęciach rozmawiały o sposobach przechowywania żywnosci oraz wykonały mus z owoców. Wszystkim bardzo smakował ten deser. W II semestrze dzieci założyły własną uprawę cebuli i fasoli na parapecie. Obserwacja roślin sprawiła im dużo satysfakcji. Kolejno uczniowie przygotowali kolorowe kanapki z wykorzystaniem szczypiorku uprawianego na parapecie w klasowym miniogródku. Dodatkową atrakcją, a jednocześnie podsumowaniem zajęć były krótkie filmy edukacyjne z serii Ekipa Chrumasa gotuje. Tak prowadzne zajęcia na pewno zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.