W dniu 7.03.2023 uczniowie klas II i III udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pątnowie. Na miejscu z dziećmi spotkali się dyrektor placówki pan Andrzej Łuszczyk oraz pani Katarzyna Fertała. Dzieci obejrzały wystawę rzeźby pana Krzysztofa Komora z Załęcza Wielkiego. Poznały historię autora wystawy.

Pan Krzysztof swoje prace wykonywał przez trzy lata. Najwięcej wykonał ich w czasie pandemii kiedy to miał więcej czasu oraz postanowił coś po sobie zostawić. Lubi wykorzystywać znalezione korzenie drzew, od nich właśnie zaczęła się przygoda z rzeźbą.  Na koncie artysty jest rzeźba tancerki, pani z torebką, postacie żebraków, Matki Boskiej, Frasobliwego. Pierwszą rzeźbą, która powstała ze starej belki był anioł. Ulubione drewno pana Krzysztofa to lipa i sosna. Ulubione narzędzie to nożyk zwany „tapeciakiem”. Praca nad rzeźbami dała autorowi wytchnienie od codziennych trosk, nauczyła cierpliwości.         

Dzieci zostały mile przyjęte w GOKiS i zaproszone do korzystania z księgozbiorów.

Zdjęcia

https://photos.app.goo.gl/fjcYQ3TDfoEWcRYu5