Karnawał to czas radosnych zabaw trwających od święta Objawienia Pańskiego aż do wtorku przed okresem Wielkiego Postu. W bieżącym roku szkolnym bal karnawałowy klas 1-3 odbył się 16 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i był to dzień pełen wrażeń, kolorów i dźwięków. Motywem przewodnim balu były maski i stroje, ale również serce, gdyż w tym roku dzieci podczas balu dzieci świętowały też walentynki.

Od rana w szkole pojawiły się postacie z bajek: wróżki, księżniczki, biedronki, pszczółki, ale również bohaterowie: Zorro, Spider-man, policjanci, ratownicy, lekarze, żołnierze, piłkarze. Był to niezwykły dzień, a dla dzieci wyjątkowa okazja, by wcielić się w role swojej ulubionej postaci i poczuć, jak prawdziwy Superbohater. Oprócz radosnych pląsów przy muzyce dzieci wzięły udział w zabawach i konkurencjach przygotowanych przez kolegów z klasy 8 b. Były to m.in.: tańce na gazecie, taniec z balonami, przechodzenie pod liną. Dzieci musiały rownież zaprezentować swoją postać, z czym sobie świetnie poradziły. Kolejną atrakcją tego dnia był słodki poczęstunek w klasach przygotowany przez rodziców. Bal udał się doskonale, przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze radości i wzajemnej życzliwości. Dostarczył najmłodszym niezapomnianych wrażeń. Stanowił też formę integracji wszystkich uczniów klas 1-3. Dziś z uśmiechem żegnamy miniony bal i już z utęsknieniem czekamy na kolejny.

Dziękujemy rodzicom i starszym kolegom za pomoc w organizacji balu:)