Ozdabianie pierników to ulubiona przez dzieci i starszych czynność kojarząca się ze Świętami Bożego Narodzenia.

Chociaż za oknami brak śniegu, to w klasie pierwszej zagościł iście świąteczny klimat. 8. grudnia dzieci dekorowały świąteczne pierniki, a przy tej okazji opowiadały o bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach. Powstały wyjątkowe i smaczne ozdoby świąteczne pokryte kolorowym lukrem i posypkami. Podczas ozdabiania ciasteczek można było puścić wodze fantazji i stworzyć naprawdę ciekawe dekoracje świąteczne. Dzieci będą mogły je wykorzystać jako na przykład choinkowe ozdoby. Po udekorowaniu słodkosci każde dziecko miało okazję skosztować swojego dzieła. Pozostałe pięknie udekorowane pierniki przeznaczone zostały na świąteczne prezenty. Nie zapominamy, że najlepsze niespodzianki to te, które możemy sprawić innym:)