Szlaczki - wszyscy dobrze je pamiętamy... Ich tworzenie to preludium do nauki pisania. Ta forma przejściowa między rysowaniem a nauką pisania stanowi nie lada wyzwanie dla pierwszaków.

Ich tworzenie nie jest proste. Rysując je, dzieci muszą zadbać o właściwe odstępy; pamiętać, by wymieścić się w odpowiednich linijkach. Z drugiej strony może to być świetna zabawą połączona z nauką. Przekonały sie o tym dzieci z klasy pierwszej, które 22 listopada wzięły udział w klasowym konkursie o tytuł Mistrza szlaczków. Okazało się, że w klasie są dzieci, które doskonale radzą sobie kreowaniem tych literopodobnych form, ale też takie, które w sposób kreatywny podeszły do zadania. Konkurs miał na celu m.in. wyłonienie uczniów, którzy naładniej i najdokładniej wykonują szlaczki literopodobne. Wyróżnieniea zdobyli: Zuzanna, Monika, Iza, Kacper, Ignacy.

Gratulujemy!                                                                              Zdjęcia