Święty Andrzej nam pomoże
Wróżbę spełnię i wnet stworzę
Obraz z najpiękniejszych marzeń
Z świec ulany i skojarzeń...

29. listopada Samorzad Uczniowski zorganizował dla uczklasy I-III udaną niespodziankę. Dzieci odwiedziły tajemnicze Wróżki, które przygotowały dla nich różne zabawy i wróżby. Okazały się bardzo dobrymi czarodziejkami, które nie tylko przpowiadały przyszłość, ale też przygotowały słodkie niespodzianki. Chłopcy i dziewczęta z niecierpliwością przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Losowali magiczne karteczki, na których widniały nazwy zawodów z przyszłości. Nie zabrakło też ciasteczka z wróżbą. Wiele śmiechu i radości dostarczyły uczniom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, aby dowiedzieć się czegoś o sobie. Andrzejki to magiczny wieczór wróżb. Zwyczaj ten stanowi dla najmłodszych wspaniałą okazję do dobrej zabawy, a jednocześnie jest źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Andrzejkowe zabawy roobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Oczywiście pamiętamy, że wróżby to tylko zabawa i traktujemy je z przymrużeniem oka.

Dziękujemy koleżnkom z klasy 8:)

zdjęcia kl.II

zdjęcia kl. III