Ślubujemy...

Być dobrymi uczniami.
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Być przyjaciółmi zwierząt i roślin.
Szanować wszystkich, którzy pracują w szkole,
aby nam było w niej dobrze.
Uczyć się tego, co piękne i mądre.
Być dobrymi kolegami i koleżankami.
Swoją nauką i zachowaniem sprawiać
radość rodzicom i nauczycielom.

Tymi oto słowami uczniowie klasy pierwszej przypieczętowali nowy rozdział w swoim szkolnym życiu. Uroczystość pasowania i ślubowania na ucznia klasy I z udziałem Wójta Gminy Pątnow dr Jacka Olczyka, Dyrekcji Szkoły, rodziców i starszych kolegów odbyła się 25. października 2022 roku. Tego dnia kandydaci na uczniów odbyli fascynującą podróż w towarzystwie Dobrej Wróżki, która pomogła im przekroczyć granice pięciu krain, a tym samym złagodzić zły czar rzucony przez Złą Wróżkę. Ponadto pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli i odpowiadali na pytania. Zasługują na to, by stać się pełnoprawnymi członkami społecznosci szkolnej. Swój pierwszy egzamin zdali na medal. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, niespodzianki ufundowane przez rodziców, Pana Wójta oraz kolegów z klasy drugiej i trzeciej. Nie zabrakło też niespodzianki od rodziców w postaci słodkiego poczęstunku dla wszystkich.

Dziękujemy starszym kolegom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Zdjęcia autorstwa p. Anny Pilarczyk