W dniach 14 – 15 czerwca 2022 roku uczniowie klas ósmych i dwie uczennice z klasy VII  uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Jeleniogórskiej i Pragi.

Pierwszego dnia odwiedzili zimową stolicę kotliny – Karpacz, gdzie oglądali Świątynię Wang. Następnie rozpoczęli pieszą wędrówkę po górach do schroniska Samotnia. Na miejscu uczniowie podziwiali piękne góry, jezioro oraz malowidła na wodzie wytworzone przez odbite światło otaczającego  Kotła. Kolejnym punktem wycieczki był spacer do Wodospadu Szklarki.

Następny dzień okazał się jeszcze bardziej intensywny od poprzedniego. Uczniowie z samego rana, od razu po śniadaniu, wyruszyli w drogę do Pragi. Spędzili tam cały dzień. Udali się na Hradczany, gdzie znajduje się Zamek Praski, dawna siedziba królów czeskich. Wielką przyjemnością był odpoczynek w Ogrodach Królewskich. Potem wszyscy przeszli na Małe Strane i zobaczyli siedzibę czeskiego rządu. Następnie przespacerowali Mostem Karola, aby zobaczyć Rynek Staromiejski, który jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Obejrzeli również słynny zegar astronomiczny Orloj. Około godziny 14.00 udali się na obiad, gdzie mogli zasmakować zupy czosnkowej. Po posiłku i nabraniu sił mieli czas wolny, aby kupić sobie pamiątki.

Zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wrócili do Pątnowa około godz. 4 nad ranem.

Opiekunowie wycieczki:  Edyta Klimas, Magdalena Pawlik, Kinga Świegot, Sylwia Walacik