W ramach dofinansowania z Projektu „Poznaj Polskę” z MEiN odbyła się w dniach 14-15 czerwca 2022r. dwudniowa wycieczka szkolna do Warszawy. W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy IV,V,VI i VII, łącznie 53 osoby.

   Dwudniowy pobyt w stolicy wypełniony był bardzo bogatym programem. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęto od letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - Łazienek Królewskich.  Zespół pałacowo-ogrodowy zadziwiał pięknem przyrody, architekturą klasycystyczną oraz prezentującymi się w całej okazałości pawiami. Przed secesyjnym pomnikiem Fryderyka Chopina cała grupa ma zrobione pamiątkowe zdjęcie. 

   Kolejnym punktem programu wycieczki był Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Uczniowie zwiedzali reprezentacyjne sale: Salę Tronową, Salę Rady czy Izby Poselskiej gdzie odbywały się ważne wydarzenia historyczne naszego kraju. Mieli okazję zobaczyć również bogate zbiory obrazów m.in. portret Stanisława Augusta Poniatowskiego autorstwa Marcella Baciarelliego oraz w Sali Prospektowej zbiór wedut Canaletta. Uzupełnieniem tegoż Pomnika Historii i Kultury Narodowej był spacer z przewodnikiem po Placu Zamkowym z Kolumną Zygmunta, po Rynku Starówki z Pomnikiem Syrenki, Barbakan z Pomnikiem Małego Powstańca  upamiętniającym najmłodszych uczestników powstania warszawskiego, następnie Pałac  Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza.

Na zakończenie dnia uczniowie zwiedzali Muzeum Geologiczne -Państwowego Instytutu Geologicznego. Jedynego muzeum geologicznego w Polsce, w którym zobaczyć można było  zbiór skał, odzwierciedlający geologiczną budowę naszego kraju.

Prezentowane  wystawy przeniosły zwiedzających w fascynujący świat minerałów, kryształów i skamieniałości. Pamiątkowe zdjęcia można było zrobić na tle dilofozaura żyjącego 200 milionów lat temu w polskich górach. Jednak największe wrażenie zrobiły szkielety zwierząt z epoki lodowcowej: mamuta, nosorożca wielkiego i niedźwiedzia włochatego.

Po całym dniu zwiedzania, grupa udała się do hotelu na miejsce noclegu i obiadokolacji.

Drugi dzień rozpoczął się śniadaniem, po czym przejazdem do centrum miasta i podziwianiem panoramy stolicy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Następnie swym pięknem zadziwiał zwiedzających ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, który jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

Ostatnim punkiem programu wycieczki był  pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Tutaj uczniowie mogli eksperymentować, zmierzyć się z wyzwaniami inżynieryjnymi, konstruktorskimi, logicznymi, odkrywać świat dźwięków, technologii cyfrowej, sztucznej inteligencji, robotyki, a przy tym dobrze się bawić.

Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w seansie w Planetarium, który dostarczył niezapomnianych wrażeń.  Pomógł im wyobrazić sobie o rozmiarach i złożoności Wszechświata, o prawach rządzących kosmosem.

IMG 1994

    Po dwóch dniach wypełnionych atrakcjami i ciekawymi doświadczeniami uczniowie szczęśliwie wrócili do domu.  

Zapraszamy to fotorelacji z wycieczki