Jak zwykle pod koniec roku szkolnego w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Wzięło w nim udział 18 uczniów naszej szkoły. Konkurs odbył się w 2 kategoriach: dla uczniów klas IV- VI i dla uczniów klas VII- VIII.

Konkurs miał na celu wyłonienie uczniów o wysokich umiejętnościach w zakresie stosowania zasad ortografii, doskonalenie poprawności ortograficznej i gramatycznej oraz propagowanie wśród uczniów idei wspólnej odpowiedzialności za język ojczysty.

Uczestnicy konkursu pisali ze słuchu tekst z wieloma trudnościami i rozwiązywali różne zadania. Jak stwierdzili, nie było łatwo, a za szczególnie trudne uznali dyktando.

Podczas ogłaszania wyników  nie zabrakło emocji. Oto zwycięzcy konkursu:

  • W kategorii klas IV- VI szkolnym MISTRZEM ORTOGRAFII został Ksawier Perliceusz, uczeń klasy V, zaś WICEMISTRZEM- Alicja Wojtera z klasy IV.
  • W kategorii klas VII- VIII tytuł szkolnego MISTRZA ORTOGRAFII zdobył Filip Graczyk, uczeń klasy VIIIa, a tytuł WICEMISTRZA- Natalia Gajda z klasy VIIa.

Trzeba przyznać, że rywalizacja wśród najlepszych była bardzo wyrównana, a uzyskane wyniki bardzo wysokie. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu- następny już za rok.