06.06.2022 r. w Wieluńskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w II Powiatowym Konkursie o Wieluniu „List do przyszłych mieszkańców Wielunia”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w  Bieniądzicach.

Na konkurs wpłynęło 48 prac literackich, wśród nich także prace uczniów naszej szkoły Wielki sukces odniosła uczennica klasy IV– Alicja Wojtera,  zajmując w nim III miejsce. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy z rąk szanownego Jury w składzie: pani Joanna Skotnicka- Fiuk - Wiceburmistrz Wielunia, pani Elżbieta Kalińska- Dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury, pani Marlena Włodarczyk- pracownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu, pan Sławomir Rajch- redaktor naczelny tygodnika „Kulisy Powiatu”. Dzieci i młodzież zostały obdarowane wspaniałymi upominkami, jakimi były: sesje zdjęciowe, książki, kaski, rękawiczki i akcesoria do rowerów, lokalne wyroby spożywcze, torty, desery lodowe, karty podarunkowe do sali zabaw FunZone.

Uroczystość okazała się wspaniałym przeżyciem dla naszej laureatki.

 

 

O czym pisała Alicja w swoim liście? Wspomniała m.in. o tragicznych losach mieszkańców Wielunia i okolic w czasie II wojny światowej. Nadmieniła też o wojnie trwającej obecnie na Ukrainie i o jej konsekwencjach. Wyraziła nadzieję, że wielunianie poradzili sobie z problemem zaśmiecania Ziemi.  W zakończeniu pozostawiła przyszłym pokoleniom następujące przesłanie:

„Kochani, na koniec chciałabym Wam życzyć, żebyście żyli w pokojowych czasach i poprosić, byście dbali o nasze miasto. Zróbcie wszystko, aby zapewnić następnym pokoleniom lepszą przyszłość”.

Alicji serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.