Koło przyrodnicze – lekcja w punkcie dydaktycznym

W punkcie dydaktycznym “Zwiastuny czasu “ uczestnicy koła przyrodniczego bawili się w badaczy gleby. Za pomocą kwasomierzy badali w ogródku szkolnym kwasowość gleby, dzięki czemu poznali różne kwasowości gleby. Dowiedzieli się, które rośliny są wskaźnikami glebowymi, czyli jaką glebę preferują. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do wykonania zadania. Sprawiło im to dużą radość.

Warto badać kwasowość gleby, ponieważ daje gwarancję powodzenia upraw i okazały rozkwit kwiatów.

Celem lekcji było:

• pogłębienie zainteresowań przyrodniczych,
  • rozwijanie aktywności badawczej uczniów oraz zapoznanie się z roślinami, które są wskaźnikami gleby,
  • uwrażliwienie na problemy zanieczyszczeń gleby oraz konieczność ochrony i dbania o środowisko.

GALERIA:

Magdalena Kryściak