WYCIECZKA DO LASU

W poniedziałek 23 maja klasa IV i uczestnicy Koła przyrodniczego z klasy V wraz z opiekunami byli na wycieczce w Leśnym punkcie edukacyjnym w Mierzycach, który jest usytuowany na terenie Szkółki Leśnej- Nadleśnictwo Wieluń. Na miejscu przyjęła nas sympatyczna Pani, która oprowadziła nas po lesie opowiadając o warstwach lasu i różnych gatunkach drzew. Opowiadała też w jaki sposób lasy są zalesiane. Mogliśmy także zobaczyć szkółkę drzew. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o poszczególnych gatunkach drzew, a także o tym jak wygląda praca leśnika. Widzieliśmy ślady różnych zwierząt. Słyszeliśmy piękny śpiew ptaków i stukot dzięcioła. Las to bogate źródło poznania świata przyrodniczego.

Celem wycieczki było:

  • zachęcenie młodzieży do korzystania z zasobów przyrody i propagowanie zasad ochrony przyrody,
  • ukazanie ciężkiej i trudnej pracę leśnika,
  • uczenie nawyków zachowania się w kontakcie z przyrodą,
  • kształtowanie umiejętności obserwowania otaczającego nas świata.

Miłym zakończeniem wycieczki było ognisko. Każdy mógł sobie upiec kiełbaskę i zjeść ją ze smakiem na świeżym powietrzu. Po zjedzonym posiłku uczniowie poszli jeszcze pobiegać i pograć w piłkę, a pozostała część grupy grała w różne gry pod altanką. Pogoda również dopisała. W dobrych nastrojach wróciliśmy autokarem do szkoły.

GALERIA

                                                                                                                Magdalena Kryściak