telephone

W ramach lekcji języka angielskiego chętni uczniowie klasy VIIA przygotowali dla swoich  kolegów z przedszkola oraz klas I-III gry i zabawy językowe. W nietypowy oraz ciekawy sposób zaprezentowali oni młodszym kolegom  słownictwo z różnych grup tematycznych(tj. zwierzęta, owoce, warzywa, kolory, jedzenie oraz picie).

Aby zaprezentować wybraną grupę słownictwa siódmoklasiści korzystali z tablicy interaktywnej oraz  pomocy dydaktycznych wykonanych przez nich samych (były to kart obrazkowe, makieta ze zwierzętami, plansze tematyczne oraz owoce i warzywa). Starsi uczniowie wspierali młodszych kolegów w trakcie samodzielnych wypowiedzi.

Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki bardzo szybko pokonali pewną nieśmiałość wynikającą z różnicy wieku i w naturalny sposób nawiązali kontakt ze starszymi kolegami. Co więcej, chętnie brali udział w grach i zabawach mających na celu rozwijanie ich umiejętności mówienia, rozumienia oraz utrwaleniu słownictwa.

 

[ZDJĘCIA]