W dniu 23 marca 2022 uczniowie klasy I na zajęcia edukacji przyrodniczej udali się do ekologicznego ogrodu szkolnego . W czasie lekcji w grupach zasiali rzeżuchę i posadzili cebulę. Doniczki z roślinami postawili w klasie tworząc ogród na parapecie. Poznali zasady opieki nad roślinami. Będą podlewać i obserwować swoje uprawy.   Uczniowie, dzięki temu zadaniu zapamiętają, że wiosna to czas upraw. Regularnie dbając o swoje rośliny przyswoją sobie podstawową wiedzę ogrodniczą. Doskonale poradzą sobie z pytaniem, jakie warunki są niezbędne do wzrostu roślin? Nasza klasa wygląda wiosennie i miejmy nadzieję, że będzie niedługo tak samo pachniała. A kiedy rzeżucha i cebulka urosną, dzieci ze smakiem zjedzą je, jako dodatek do wiosennych kanapek. W ekoogrodzie jpierwszaki jesienią posadziły zioła: miętę, tymianek i rozmaryn oraz cebulki tulipanów. Obecnie podlewają posadzone rośliny, wyrwali chwasty, spulchnili ziemię. Miejmy nadzieję, że roślinki, które przetrwały zimę będą niedługo ozdabiać ogródek.   

Fotorelacja