W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację z tym związaną. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły/przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z Pątnowa, Kamionki i Popowic wzięły udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły/przedszkola. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku. Wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy policjanta, a szczególnie jak nim zostać oraz czy jest to trudny zawód. Dzięki takim spotkaniom dzieci mogą się przekonać, że policjant pomaga i jest ich przyjacielem.