15 listopada 2021r. uczniowie klas I-III oraz IV-VIII uczestniczyli w spotkaniu z Panem Łukaszem - funkcjonariuszem Komedny Powiatowej Policji w Wieluniu. Celem spotkania było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Po krótkiej pogadance, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia. Policjant przypomniał, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Opowiedział w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Zademonstrował na fantomie jak należy prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo - oddechową. Podał numer alarmowy pod który należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa oraz przedstawił jak wezwać pomoc przez telefon. Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy.