olimp 1

      Czy można bawić się historią? Otóż TAK. Udowodnili to ostatnio uczniowie klasy V. Przygotowali wspaniałą podróż do starożytnej Grecji, a dokładniej,  zaprosili młodszych kolegów i koleżanki z klas 1-3 na Olimp - do siedziby bogów greckich.

Wcielili się w role bogów, herosów i filozofów  i przebrani we wspaniałe stroje z boskimi atrybutami w dłoniach opowiadali o sobie . Na to spotkanie przybyli: gromowładny Zeus, bóg podziemnego świata zmarłych - Hades i strażnik strzegący wejścia do tego świata- trzygłowy pies Cerber, Ares - bóg wojny, mądra i sprawiedliwa Atena, najpiękniejsza bogini - Afrodyta z mężem  Hefajstosem - bogiem ognia, kowali i złota. Zjawili się także : Apollo - bóg i opiekun sztuki , porwana przez Hadesa władczyni świata podziemnego i opiekunka dusz zmarłych Kora - Persefona, jej matka -bogini urodzajów - Demeter, bóg winnej latorośli opiekun teatru - Dionizos, bóg miłości - Eros, bogini zwycięstwa - Nike, Eris - bogini niezgody i chaosu oraz Pandora - pierwsza kobieta na ziemi posiadająca puszkę z nieszczęściami ale także z nadzieją. Olimp odwiedził także Prometeusz - grecki heros, który ofiarował ludziom ogień, za co spotkała go bardzo surowa kara. Na koniec spotkania przybyły dwie wielkie osobowości: Sofokles - wielki tragik, autor "Antygony" oraz Sokrates, który wygłosił słynne "Wiem, że nic nie wiem" jako miłośnik mądrości i poszukiwacz prawdy. Uczniowie młodszych klas z zaciekawieniem słuchali niezwykłych opowieści i mamy nadzieję, że im się podobało.

A.Maryniak-Stanek

FOTORELACJA