Zima długa i surowa,
naszym ptaszkom ziarno chowa.

Przedszkolaki z naszego przedszkola podczas ostatnich zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Podczas zajęć najmłodsi uczniowie wysłuchali opowiadania "O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku". Opowiadanie pozwoliło zainteresować  dzieci ciężkim losem ptaków oraz stanowiło świetną okazję do przypomnienia dzieciom wyglądu i nazw ptaków, które możemy spotkać w naszym ogrodzie przedszkolnym oraz czym należy a czym nie można ich dokarmić .  Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci małych karmników z tekturowej rolki, tłuszczu i  różnych ziaren oraz nasypanie pokarmu do drewnianego karmnika, który zakupiła jedna z mam, za co bardzo dziękujemy.