22 kwietnia 2022 roku przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Popowicach obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia mające na celu przybliżenie dzieciom jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zgadywankach i quizie na temat naszej planety. Następnie przybyła do nas pani Ziemia z bardzo smutną miną, ponieważ cała była pokryta odpadami. Wszyscy chętnie pomogli oczyścić naszą planetę z zanieczyszczeń przy okazji ucząc się jak segregować odpowiednio odpady i przywróciły uśmiech naszej Planecie.  Na koniec zajęć wykonaliśmy plakat „Czysta i przyjazna Ziemia”. Po zajęciach w sali przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie śmieci na terenie naszego placu przedszkolnego, niestety okazało się, że było ich sporo.

Takie zajęcia kształtują u dzieci postawy proekologiczne oraz przekonanie, że każdy z nas może być przyjacielem przyrody. Ważne jest aby dzieci działały wspólnie w słusznej sprawie jak i dobrze się bawiły co zaowocuje w przyszłości.

Zdjęcia