W poniedziałek 21 marca  Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia , przedszkolaki przyszły ubrane w barwy wiosenne lub przebrane za wiosenne postacie. Uroczystość  powitania wiosny rozpoczęła się od pokazu mody. Dzieci mogły zaprezentować swoje wiosenne ubrania czy przebrania, wszystkie wyglądały pięknie i kolorowo. Następnie dzieci przybrały kolorową bibułą gałązki drzewa i już mogliśmy ruszać w drogę.  Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, nawołując wiosnę i grając na grzechotkach. Następnie nastąpiło uroczyste pożegnanie  zimy według corocznej tradycji. Wszystkim udzielił się wiosenny nastrój, było wesoło i radośnie.