Dnia 29 października 2021r. w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień dyni”. Dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo co świadczyło o zaangażowaniu i chęci do zabawy. Dzień zaczęliśmy od nauki krótkiej rymowanki „Dynia tu, dynia tam” oraz od zabawy „Podaj dalej”. Dynia przekazywana była z rąk do rąk podczas akompaniamentu piosenki, na przerwę w utworze dziecko, które trzymało warzywo na chwilkę odpadało z gry. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości. Kolejnym etapem była rozmowa kierowana na temat dyni: rodzajów dyni, wielkości, kolorów oraz sposobów wykorzystania. Odbyły się również dyniowe zabawy matematyczne – klasyfikowanie dyń według kształtu, wielkości, szeregowanie od największej do najmniejszej dyni, przeliczanie dyni. Dzieci miały okazję również zobaczyć co dynia kryje w środku.  Następnie przeszliśmy do dyniowych zawodów. Dzieci min. przekazywały sobie dynię nad głowami, między nogami, były też dyniowe kręgle, slalom między dyniami oraz skoki przez dynię. Dzień zakończyliśmy wykonaniem dyniowej pracy plastycznej za pomocą połówek jabłka i farb. Ten dzień przyniósł wiele uśmiechów i radości.