Dnia 28 października 2021 r. o godz. 13.00 w Publicznym Przedszkolu w Popowicach odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami dnia były najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz dyrektor przedszkola  pani Dorota Hanas. Pasowanie rozpoczęło się od przywitania gości przez wychowawcę oraz najstarsze dzieci z grupy. Następnie przedszkolaki zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki „Przedszkolaczek to jest zuch”i „Proszę, dziękuję, przepraszam” oraz zatańczyły taniec „Daj mi rączkę” i  „Tarantella”. Przedszkolaki wykazały się nie tylko umiejętnościami ale również dużą odwagą. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu dziecka. Następnie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy jak również upominki przygotowane przez rodziców.

Celem uroczystości była adaptacja najmłodszych dzieci w przedszkolu oraz integracja społeczności przedszkolnej.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w nauce wierszyków oraz przygotowanie upominków.