W środę (13. października) przedszkolaki z Pątnowa odwiedziły Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Dzieci wzięły udział w przedświatecznych warsztatach.

Przedszkolaki wysłuchały zajmującej opowieści prowadzącego o tym, jak wyglądały dawniej obchody świąt oraz obejrzały prezentację multimedialną na ten temat. Mogły również pochwalić się własną wiedzą odnośnie zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Najwięcej emocji wzbudziła część warsztatowa, podczas której przedszkolaki samodzielnie wykonały pisanki, posługując sie ciekawą techniką. Taka nietypowa lekcja to okazja do wspólnych poszukiwań i działań oraz, przede wszystkim, dobrej zabawy.

Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz koniecznie mokrego śmigusa-dyngusa!