W dniu 13.04.2022r. rozstrzygnięty został konkurs recytatorski dla przedszkolaków.

Jego celami były:

• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci w dziedzinie literatury

• kształtowanie wrażliwości na słowo pisane i mówione

• popularyzowanie czytelnictwa oraz poprawnej dykcji

• ukazanie sposobu wartościowego spędzania czasu wolnego

• wdrażanie do kreatywności, twórczych rozwiązań oraz poszukiwań w zakresie poezji

• wdrażanie do wystąpień publicznych

Do Komisji Konkursowej wpłynęły 24 nagrania wystąpień dzieci z przedszkolli w Pątnowie, Kamionce i Popowicach. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: zgodność pracy z tematyką konkursu, ogólny wyraz artystyczny, dobór rekwizytów, strój, opanowanie pamięciowe tekstu oraz jego interpretacja.

Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych są:

☺ 4 - 5- latki:

I MIEJSCE: Olga

II MIEJSCE: Emilia

III MIEJSCE: Wojciech

WYRÓŻNIENIE: Olga

☺ 5 - 6 - latki:

I MIEJSCE: Zuzanna

II MIEJSCE: Amelia

III MIEJSCE: Oliwia/Maja

WYRÓŻNIENIE: Antoni/Ignacy

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplom oraz upominek.

Dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Galeria występów wszystkich uczestników:

☺ dzieci młodsze      ☺dzieci starsze