Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką, kolędami, dekoracjami, prezentami, składaniem życzeń potrawami, ciastami  i ich zapachami. Przedszkolaki w okresie przedświątecznym zapoznają się i wzbogacają wiadomości  na temat tradycji i symboliki Świąt Bożego Narodzenia. Wykonują kartki świąteczne, dekoracje, kolorowe łańcuchy, śpiewają piosenki o tematyce zimowo-świątecznej i kolędy. W tym radosnym i pięknym nastroju dzieci wykonały jeszcze jedno zadanie. Z niewielką pomocą Pani Magdy i Pani Anety piekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Były to różnej wielkości choinki, aniołki i gwiazdeczki. Ciastka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni a w całym przedszkolu rozchodził się niezmiernie apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda!  Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły :)

galeria zdjęć 
galeria zdjęć