15.03.2023 roku przeprowadzony został szkolny konkurs „Wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”. Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych oraz klasy siódmej naszej szkoły. Pytania konkursowe zostały przygotowane przez naszych nauczycieli języków obcych. Test o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych składał się zarówno z pytań zamkniętych, jak i otwartych. Zakres tematyczny konkursu dotyczył zagadnień związanych z geografią, kulturą, literaturą, polityką, sportem oraz historią krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas starszych. Podium zdominowała młodzież z klas ósmych. Na pierwszym miejscu uplasowały się ex aequo Amelia Faińska z klasy 8b oraz Maja Błach z 8a. Drugie miejsce zdobyła uczennica klasy 8b – Amelia Marchewka. Trzecie miejsce należy do Adama Pakuły z klasy 8b. Zwycięzcy poradzili sobie bardzo dobrze zarówno z zadaniami zamkniętymi, jak i otwartymi. Gratulujemy nagrodzonym uczniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Nauczyciele języków obcych: p. M. Dżbik, p. B. Raducka, p. S. Walacik.